Ekonomi

Goldman Sachs S&P 500 hedefini yükseltti

Goldman Sachs stratejistleri S&P 500’ün 2024’ü 4.700 seviyesinde tamamlayacağını iddia ediyor. Bu, son seviyelere kıyasla yüzde 4,2’lik bir artışı temsil ediyor.

Stratejist David Kostin ve Goldman Sachs’taki meslektaşları Çarşamba günü yazdıkları bir notta, 2024 için temel varsayımlarının ABD ekonomisinin durgunluktan kaçınarak ölçülü bir hızda genişlemesini içerdiğini yazdı. Faizlerin yüzde 5 artacağını ve borsa değerlemelerinin 18 kat artacağını varsayıyorlar.

Kostin, “Gelecek yılın bu zamanlarında portföy yöneticileri geriye dönüp bakacaklar ve 2024 için en iyi yatırım stratejisinin Taylor Swift’in 1989 albümündeki ‘All You Had To Do Was Stay’ adlı şarkısındaki tavsiyelerine uymak olduğunu anlayacaklar.” dedi. . Şarkının “aralıklı dalgalanmalara rağmen, fon yöneticilerinin gelecek yılın sonuna kadar yatırımda kaldıkları için sonuçta ödüllendirileceklerine dair temel varsayımımızı yansıtıyor” dedi.

Nvidia, Microsoft, Alphabet, Apple, Amazon.com, Meta Platforms ve Tesla gibi mega şirketlerden oluşan “Büyük 7” paketinin, risk ödülüne rağmen 2024 yılında S&P 500’ün geri kalanından daha iyi performans göstermesini bekliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu