Haber

Denize düşen otomobilde hayatını kaybeden lise müdürünün ailesinden ‘karısını öldürdüğü’ iddiası

TEKİRDAĞ’ın Şarköy ilçesinde 8 metre yükseklikten denize uçan otomobilde lise müdürü Esma Deniz Dellal Erkutlu’nun (46) hayatını kaybettiği kazada alkollü olan sürücünün eşi Ahmet Gürkan Erkutlu (39) tutuklandı. . Merhum Erkutlu’nun annesi Saadet Dellal, “Kızımı ‘Yalnız öleceksin’ diye tehdit ediyordu. Sonuçta kızımın ölümüne sebep oldu.” Erkutlu’nun ağabeyi Onur Oğuz Dellal, ağabeyinin o gece eşiyle boşanma konusunu konuştuğunu belirterek, “Kocası kazayı yara almadan atlattı ama kız kardeşimi kurtarmak yerine devrilen arabanın üzerine oturup onu bekledi. yardım edin. Kız kardeşimin hayatını kurtarmak için hiçbir çaba sarf etmedi. Ona karşı mücadelemiz kanun ve düzendir.” “Çerçevesinde devam edecek”

Şarköy Anadolu Lisesi Müdürü Esma Deniz Dellal Erkutlu, 2 Eylül akşamı eşi Ahmet Gürkan Erkutlu ile Hoşköy Mahallesi’ndeki bir restoranda akşam yemeğine gitti. Alkollü olan Ahmet Gürkan Erkutlu’nun kullandığı 09 ANF 396 plakalı otomobil Akşam yemeğinden döndükten sonra arabayla seyir halinde olan Hoşköy-Mürefte mahalleleri ortasındaki karayolu üzerinde 8 metre yükseklikten denize uçtu. Ahmet Gürkan Erkutlu, denizde ters dönen otomobilde kendi imkanlarıyla kaçarken, eşi Esma ise araçta hayatını kaybetti. Kazanın ardından gözaltına alınan ve yüzde 1.49 alkollü olduğu tespit edilen Ahmet Gürkan Erkutlu, Şarköy Sulh Ceza Hakimliği’ne götürülerek, “Şüphelinin hata yaptığına dair kuvvetli şüphenin varlığını gösteren somut deliller var. Şüpheli tanığa, mağdura veya başkalarına baskı yapmaya devam ediyor.” şüphelinin ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.

‘YALNIZ ÖLMEKLE TEHDİT EDİYORDU’

Esma Deniz Dellal Erkutlu’nun annesi Saadet Dellal ise yaptığı açıklamada, eşinin kızına psikolojik baskı yaptığını öne sürerek, “Kızıma sürekli kötü davranıyordu. Kızıma fiziksel şiddet uygulamamasına rağmen psikolojik baskı uyguluyordu” dedi. Kızımı ‘Yalnız öleceksin’ diyerek tehdit ediyordu. Sonuçta kızımın ölümüne sebep oldu.” ” söz konusu.

‘SÜREKLİ TARTIŞTILAR’

Erkutlu çiftinin yemek yediği restoranın sahibi Ramazan Acar, “Akşam 20.00 sıralarında mekana geldiler, 70 ons rakının yanı sıra meze de sipariş ettiler. Sürekli yüksek sesle tartışıyorlardı. Ben de masalarına gittim. Karşı masadaki müşterilerin rahatsız edilmemesi için onları uyardı.Adam, ‘Ben olmadan yalnız öleceksin’ dedi. “Bağırıyordu, sonra arabalarına bindiler ve hızla gittiler” dedi.

‘ONU BU KOCA ÖLDÜRDÜ’

Esma Deniz Dellal Erkutlu’nun Almanya’da yaşayan ağabeyi Onur Oğuz Dellal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kardeşinin mezarının fotoğrafının yer aldığı paylaşımda Ahmet Gürkan Erkutlu’nun kardeşini öldürdüğünü iddia etti. Dellal ağabey, paylaşımında, “Bu büyük acı bende derin bir iz bıraktı. Sevgili ablam Esma Deniz Dellal, eşinin çok alkollü olduğu trafik kazasında hayatını kaybetti. Kardeşimin eşiyle birlikte hayatını kaybetti. eşinin maddi desteğini, hatta ilk eşinden olan çocuğunun bakımını bile utanmadan ödedi.” Kız kardeşimi suçlayan bir adamdı. Her gün alkol alan, evine dönmeyen, maço tavırlar sergileyen bir adamdı. Maalesef kız kardeşimizin evlenmesine engel olamadık ve kocası onu öldürdü. Kaza günü kız kardeşim hem benim hem de arkadaşlarının tavsiyesi üzerine eşiyle alkolsüz bir yerde boşanma konusunu konuşmak istedi. Ancak kocası onu alkollü bir yere götürmek konusunda ısrar etti. Kız kardeşim o gün alkol almadı çünkü amacı evliliğini huzur içinde bitirmekti. Kocası ayakta duramayacak kadar sarhoş bir halde masadan kalktı. Jandarmaya haber vermeye vakti olmayan mekan sahibi, otomobille denize sürüklendi. Kocası kazayı yara almadan atlattı ancak kız kardeşimi kurtarmak yerine devrilen arabanın üzerine oturup yardım bekledi. Kız kardeşimin hayatını kurtarmak için hiçbir çaba göstermedi. Aracın çarptığı yer sığ bir yerdi. Deniz yüksekliği diz yüksekliğini geçmiyordu. Bu korkak insan şu anda cezaevindedir ve onunla mücadelemiz hukuk ve asayiş çerçevesinde devam edecektir. Adaletin er ya da geç yerini bulacağına inanıyorum” dedi.

‘AYAĞINI TUTTUM VE ÇIKARAMADIM’

Şarköy’de esnaf olan Ahmet Gürkan Erkutlu, yaptığı açıklamada, eşiyle 29 Ekim 2022’de evlendiklerini, tanışmalarının yıl dönümü olması nedeniyle olay gecesi yemeğe gittiklerini belirtti. Birlikte alkol aldıklarını belirten Erkutlu, “Akşam yemeği yerken işten eve geç geldiğim için tartıştık ama fiziki bir temas olmadı. Daha sonra tatlı bir sohbet yaptık, birlikte dışarı çıkıp görüştük. Arabaya binerken 60-70 kilometre hızla gidiyordum, tilkiye ya da köpeğe benzeyen bir şeyle karşılaştım.” Bir hayvan olduğu ortaya çıktı. Çarpmamak için direksiyonu kırdım ama frene basmadım. Ayağımı gaz pedalından çekip arabayı çarpmaktan kurtardım ama direksiyon hakimiyetini kaybedip karşı şeride girdim ve uçurumdan denize uçtum. Çarpma anını hatırlamıyorum ama araç ters dönünce su doldu ve kendime geldim. O bendim. Emniyet kemerim bağlı değildi. Esma Deniz’in emniyet kemerinin takılı olup olmadığını bilmiyorum. Biraz su yutmaya başlayınca olayın şokunu atlattım. Elimle hissettiğimde pencerenin açık olduğunu gördüm ve pencereden dışarı çıktım. Dışarı çıktığımda suyun sığ olduğunu gördüm. Ayaklarım denizdeyken su göğüs bölgeme çarptı. Yaklaşıyordu. O sırada Esma’dan herhangi bir tepki gelmedi ve ortalık karanlıktı. Çarpmanın etkisiyle sırtımda ve kollarımda ağrı ve kesikler oluştu. Elimle içeriyi yokladım ama o karanlıkta Esma’yı bulamadım. Bir noktada ayağını tuttum ama onu dışarı çıkaramadım. “Daha sonra yardım çağırmak için yola çıkmaya çalıştım ancak bulunduğumuz yer çukur olduğu için tepeye çıkamadım” dedi.

‘YALNIZ YENEN YALNIZ ÖLÜR, ŞAKADIR’ SÖZÜNÜ HER ZAMAN SÖYLÜYORUM

Daha sonra geri döndüğünü ve aldığı taşla aracın camını kırmaya çalıştığını ancak başaramadığını anlatan Erkutlu, “Sonra itfaiye gelip hem beni hem de Esma’yı bulundukları yerden aldı. Bana bu konuda sorduğunuz rapora göre; Olay günü hız yaptığım doğru değil. Hız yapmadım. Yoldan toprak kaldırıldığı için böyle bir ihbar yapıldığını düşünüyorum. Esma Deniz’in annesi Saadet’in ifadeleri doğru değil. Esma’yla çok gürültülü ama aramızda ayırma kararı yok. ‘Yalnız öleceksin’ sözü ağzımdan hiç çıkmadı. Onunla şakalaştım. Emelli, “Ben hep ‘Yalnız yemek yiyen ölür’ gibi ifadeler söylerim. yalnız’, aramızda bir şakadır. Eşim ailesine ve yakınlarına özel hayatımızı anlatırdı. Bu yüzden kavgalarımız oldu. Ayrılma gibi bir durum olmadı. Bana göre ‘Ayrılırsak kötü olur’ gibi cümleler. “Ben yapmadım. Olanlardan dolayı pişmanım. Benim kasıtlı bir davranışım yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu