Haber

CHP İlçe Teşkilatında Gültekin Uysal’dan Kılıçdaroğlu’na oy istedi

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday kazanmak için gereken oyu alamadı. Bu durumda oyların yüzde 49,5’ini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüzde 44,8’ini alan Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci sağlık seçiminde yeniden karşı karşıya gelecek.

CHP ORGANİZASYONUNU ZİYARET ETTİ

Türkiye sandık başına gitmeye hazırlanırken, milletvekili seçimlerine CHP listesinden giren ve Meclis’e 3 milletvekili çıkaran Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Muğla’yı ziyaret etti. CHP’nin Muğla Dalaman İlçe Başkanlığı’na giden Uysal’ın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy istemesi dikkat çekti.

“MİLLETİN KADERE HAKİM OLDUĞU GÜN”

Uysal, “Biz namus için siyaset yapıyoruz, inandığımız bedel için yapıyoruz. Yoksa tüm bu dayatmalara karşı inandığımız şeyi bu topraklarda taşıyacağız. Bu bayrağı taşıyacağız. Tek bir çakıl taşını bile emanet etmeye çalışıyoruz. Bizden sonra gelecek nesillere bu vatanın emaneti.İşte bunun için diyoruz ki Vatan Vatandır…Seçimler milletin kendi kaderini tayin ettiği gündür.Onun için Türk milletinin kaderinde olduğunu hep birlikte göstermeliyiz. 14 Mayıs’ta olduğu gibi 28 Mayıs’ta da kendi kaderini tayin edecek.” söz konusu.

GÜNDEM OLDU

Uysal’ın CHP örgütü yerine vatandaşlarla birlikte sokağa çıkıp oy istemesi gerektiğini düşünen sosyal medya kullanıcıları çok sayıda yorum yaptı. İşte o yorumlardan bazıları:

dazkiri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu