Ekonomi

Borsa İstanbul’da kapanış: BIST 100 5.000 seviyesinden reddedildi

Investing.com – BİST 100 endeks bugün yatay olarak 4.900 puanın üzerinde başladı. Öğleden sonra 5 bin puanı test eden endeks, buradan sert satışlarla tekrar 4 bin 900 seviyelerine döndü.

BIST 100, %1’in üzerinde düşüşle 4.900 seviyesinin altını hatasız test ediyor. Borsa İstanbul gün sonunda gerçek yönünü aşağı çevirirken, segment bazında bakıldığında bina%2,5’a yakın artışla gündeme geldi. Holding, KOBİVe yiyecekAynı zamanda zorlu sektörlerin de ön saflarında yer aldı.

Bankacılık Öte yandan yüzde 2’yi aşan fiyat kaybıyla borsayı frenleyen segment oldu. daha sonra elektrik, toplu taşımaVe turizmVe petrokimyada %1 düşüş var.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında bugün diğer bankaların hisselerinde pozitif ayrışma ALBRKVe SKBNKEn çok kazandıran ise %7 bandındaki artışla hisse oldu. GUBRF, OYAKÇVe ALKIMÖte yandan kapanışa kadar BİST 100’den en çok değer kaybeden hisse senetlerinin başında yer aldı.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır bugün borsa yorumundasöz konusu:

Dış piyasalardaki olumlu seyir devam ediyor. Asya’da Nikki Bunun dışında tüm endeksler günü pozitif kapattı. Avrupa endeksleri günün sonuna doğru olumlu hareket ediyor. ABD endeksleri pozitif açılırken, Borsa İstanbul yurtiçi dinamiklere bağlı olarak negatif ayrışmaya devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu