Ekonomi

Bakan Nabati: Ülkenin geleceğini kimseye teslim etmeyeceğim

AK Parti’nin Mersin Milletvekili Adayı Nebati, Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen Memur-Sen Mersin İl Genel Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’de 21 yılda hayallerin ötesinde çalışmalar yapıldığını söyledi.

Nebati, ülke kaynaklarının en uygun şekilde kullanıldığını ve çalışanların rahatlaması için değerli adımlar attıklarını anlattı.

Son haftalarda uluslararası dergilerde birebir kaynaklardan makaleler çıktığını belirten Nebati, “Onların derdi Recep Tayyip Erdoğan, dolayısıyla Türkiye. Kusura bakmayın, benim şu anki derdim Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçtirmek ve cumhurbaşkanlığı yapmak” dedi. Türkiye’nin bekasını koruyun.” dedi.

“300 dolar vermezler”

Nebati, cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “300 milyar dolar getireceğim” sözüne ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Böyle atıp tutamazsın. 300 milyar doların hikayesi var. Önce ‘300 milyar doları buldum’ dedi, sonra ‘bulacağım’, sonra ‘5 sonra getireceğim’ dedi. yıl.’ Şey 300 dolar vermezler size vatanı satalım diye vize verirler kusura bakmayın vizeyi başınıza alın derim ben bu işin geleceğini devretmem ülke kimseye.”

Bakan Nebati, Kovid-19’un, Rusya-Ukrayna savaşının ve depremlerin etkilerini vatandaşlara hissettirmemek için mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Türkiye’de iki küresel ve bir ulusal krizin olduğu bir dönemde EYT’yi hayata geçirdik. Memur maaşlarına zam yaptık, neden güzelleştirme yapıyoruz?” Halkımız enflasyonun altında kalmasın diye.” ifadelerini kullandı.

Muhalefeti eleştiren Nabati, şöyle devam etti:

“Önce ‘Geldik geldik’ dediler, sonra yazın her şey düzelmeye başlayınca moralleri bozuldu. 2 ay önce trollerle, sosyal medyadaki ağlarla ülkeyi ve dünyayı yönettiklerini sanıyorlardı. “Yüzde 60-70 ile gelecekseniz, neden bu kadar güçlü geliyorsunuz, neden korkuyorsunuz, onların düşündüklerini söylemeye, ‘Sahte olacaklar’ demeye başlıyorsunuz? Demek ki hayat sosyal medyada geçmiyor. Burada, sahada gerçekleşir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu