Ekonomi

Alman Otomobil Sektöründe İş Beklentileri Kötüleşiyor

Almanya’da alışılmadık derecede yüksek enflasyon ve artan faiz oranları ekonomide durgunluğa neden olurken, Alman otomobil üreticilerinin ve tedarikçilerinin önümüzdeki aylarda iş beklentileri kötüleşiyor.

Merkezi Münih’te EkonomiAraştırma Enstitüsü’nün (Ifo) İş Ortamı Araştırması sonuçlarına göre, Temmuz ayında 34,6 puan olan Alman otomotiv şubesinin mevcut durum endeksi, Ağustos ayında 34,6 puan azalarak sıfır puana geriledi.

Sektörün önümüzdeki aylara ilişkin iş beklentisi eksi 48 puandan eksi 75 puana geriledi.

Anket açıklamasında, “Otomobil üreticilerinin neredeyse yarısı sipariş eksikliğinin ağustos ayında üretime engel teşkil ettiğinden şikayetçiydi. Ancak üreticilerin sipariş defterleri hâlâ 6 ayı dolduracak kadar dolu.” ifadesine yer verildi. söylendi.

Ifo Endüstriyel Düzenleme ve Yeni Teknolojiler Uzmanı Anita Wölfl, bazı otomobil tedarikçilerinin mevcut durumdan memnun olduğunu belirterek, “Bazı tedarikçilerin elektrikli mobilite ve otonom sürüşün yanı sıra alternatif mobilite çözümleri de geliştirebilecek özel teknik uzmanlığı var, bu sadece Almanya’da değil, Dünya çapında. sahibi.” tabirini kullandı.

Ortada, Alman otomobil üreticileri enflasyonist baskılarla, Avrupa’da yavaşlayan ekonomik büyümeyle ve Tesla’nın yanı sıra Çinli otomobil üreticilerinin rekabetiyle karşı karşıya.

Öte yandan Avrupa’nın en önemli otomobil fuarlarından biri olan IAA Mobility, 5-10 Eylül tarihlerinde Münih’te düzenlenecek. Alman otomobil üreticilerinin fuarda Çin’den gelen güçlü rekabetle karşılaşması bekleniyor.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu