Haber

Yılport Samsunspor ve Türk Kızılayı, kazada hayatını kaybedenler anısına kan bağışı kampanyası başlattı.

Yılport Samsunspor ve Türk Kızılayı, 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken kırmızı-beyazlı takımı taşıyan otobüsün geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybedenler anısına kan bağışı kampanyası başlattı.

Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Fazlıhan Carus, basın mensuplarına, Samsunsporlu taraftarları derinden yaralayan bir acının 35. yılında olduklarını hatırlattı. Kazanın ardından Samsunspor’un 5 çocuğunu toprağa verdiğini belirten Carus, “Onların anısına Kızılay ile kan bağışı başlattık. Taraftarlarımızın her sayımızda olduğu gibi bu kampanyamızda da Kızılay’ımıza yardımcı olacaklarına eminim. Bir hafta sürecek kampanyamıza Samsun halkının ve taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz.” söz konusu.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım, 20 Ocak’ın Samsun ve Samsunspor için anlamlı bir tarih olduğuna dikkat çekti.???????

35 yıl önce yaşanan kazada bugün hayatını kaybedenleri andıklarını vurgulayan Yıldırım, “Trajik trafik kazasında hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu. Yaralılarımızın kan ihtiyaçları hızla karşılandı. Vatandaşlarımız bağışta bulundu. O gün futbolcuların ve teknik heyetin kanı çok ağırdı. Kan acil değil, her zaman an meselesidir.” Bir ihtiyacın olduğunu biliyoruz. Bu anlamda tüm Samsunspor taraftarı ‘Bu kan seni unutur mu?’ diye soruyor. ‘ sloganıyla sizleri Kızılay’a kan bağışına davet ediyoruz.

Yıldırım ayrıca kan bağışında bulunanlara üniforma, bilet ve atkı dağıttıklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra vatandaşlar, Türk Kızılayı’nın Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kan toplama otobüsünde kan bağışına başladı. Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman da kan bağışında bulunanlarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu