Ekonomi

Vontier tahminleri aştı

RALEIGH, N.C. – Küresel bir teknoloji firması olan Vontier Corporation (NYSE:VNT), analist beklentilerini aşan ilk çeyrek kazançlarını, 0,70 $’lık konsensüsün 0,04 $ üzerinde 0,74 $’lık düzeltilmiş EPS ile bildirdi.

Bununla birlikte, şirketin 756 milyon dolarlık geliri, bir önceki yıla göre %3’lük bir düşüşü temsil eden 754,71 milyon dolarlık konsensüs tahminine neredeyse paralel olurken, çekirdek satışlar %4 oranında arttı.

Başkan ve CEO Mark Morelli, şirketin güçlü performansının altını çizerek, bunu önemli büyüme dikeylerindeki güçlü talebe ve şirketin yenilikçi çözümlerle müşteri ihtiyaçlarını karşılama becerisine bağladı. Morelli, “Son pazarlarımızın çoğunda devam eden ivmeyle, çeyrek için kâr beklentimizi aşarak sağlam ilk çeyrek sonuçları elde ettik” dedi.

Vontier, 2024’ün ikinci çeyreği için 0,67 ila 0,71 dolarlık düzeltilmiş EPS aralığı ile 0,73 dolarlık analist konsensüsünün altında bir kılavuz başlattı. Şirket, 2. çeyrek gelirinin 735 ila 750 milyon dolar arasında olmasını bekliyor ve bu da beklenen 762,2 milyon doların altında kalıyor.

Vontier, 2024 yılının tamamı için düzeltilmiş EPS’nin 3,12 dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 3,00 ila 3,15 dolar aralığında olmasını beklerken, gelirin 3,12 milyar dolarlık konsensüsün biraz altında 3,04 ila 3,1 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Morelli, Vontier’in stratejik konumu ve Connected Mobility stratejisi konusunda iyimser olduğunu ifade ederken, şirketin görünümü değer yaratma ve finansal taahhütlerini yerine getirme kabiliyetine olan güveni yansıtıyor.

Şirketin önümüzdeki çeyrek ve mali yıla ilişkin beklentileri analist beklentilerinden bir miktar sapma gösterse de, ilk çeyrek sonuçları ve CEO’nun olumlu yorumları Vontier’in operasyonlarında ve pazar stratejisinde istikrarlı bir seyir izlediğini gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu