Haber

Uğur Mumcu, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte anıldı

Gaziemir Belediyesitarafından organize edilen ve İlkay Akkayadüzenlenen etkinlikte Uğur Mumcu Cinayetinin 31’inci yılında anıldı. Başkan Arda, ” Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini rahmetle anıyorum. Herkes şunu bilmeli ki biz bir kez öldük, bin kez doğduk. “Birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

AnkaraOtomobiline yerleştirilen bombanın evinin önünde patlaması sonucu hayatını kaybetti. Uğur Mumcukatledilmesinin 31’inci yıl dönümünde Gaziemir’de belediyenin düzenlediği etkinlikle anıldı.

Gaziemir Belediyesi Düzenlediği etkinlikte İlkay Akkaya sahne aldı. Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anısına türkülerini seslendiren İlkay Akkaya, izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Konser sonunda salonu dolduran Gaziemirliler sanatçıları alkışladı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan İlkay Akkaya, “Sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Şarkılarını, şiirlerini söylediğimiz tüm ozanlarımızın anısına saygıyla eğiliyorum. Uğur Mumcu. Bugün bizi sizlerle buluşturan Gaziemir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” konuştu.

“BİR ÖLDÜK, BİN DOĞDUK”

Anma etkinliğinde konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Mumcu’nun ölüm haberini alınca yıkıldığını söyledi. İlkay Akkaya’ya hediyelik eşya hediye eden Önder Arda, “Gençliğimizi Cumhuriyet gazetesini okuyarak geçirdik. Uğur Mumcu, Atatürk devrimlerinin yılmaz savunucusu, büyük bir vatanseverdi. Bir araştırmacı gazeteci olarak inanılmaz yazılar yazdı. Bugün yaşadığımız ortamda onun şeriatçılar ve FETÖ ile uğraştığı yılları görüyoruz.” Daha önce bu toplumu uyardığını biliyoruz. Onu öldürenler bunu öğrenmediler; bir öldük, bin doğduk. Bu toprakları asla şeriatçılara teslim etmeyeceğiz. Her zaman birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Laik demokratik Türkiye çabası sırasında arabasına yerleştirilen bombayla susturulmaya çalışılan Uğur Mumcu’nun ölümünün 31. yıl dönümü. “Bu yılı bir kez daha saygıyla anıyorum. Bugün Gaziemir’de sahne alan İlkay Akkaya’ya ve müzisyen dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu