Haber

Şırnak’ta yaklaşık 21 bin öğrenciye yemek

Şırnak’ta anaokullarında haftada 5 gün, yatılı okullarda haftada 7 gün olmak üzere 20.886 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz yemek hizmetinden yararlanmaktadır.

Şehirde öğrencilere verilen yemekler Şırnak Öğretmenevi yemekhanesinde özenle hazırlanarak okullara gönderiliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, Şırnak SporLisesinin yemekhanesinde okuyan öğrencilerle öğle yemeği yemek için ıssız bir yere geldi.

Öğrencilere yemek ikramında bulunan Tetik, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yardım ve yönlendirmesiyle öğrencilere hijyenik ortamda yemek verildiğini söyledi.

Her gün çeşitli yemeklerin hazırlandığını belirten Tetik, bu kapsamda ilde 20 bin 886 öğrenciye ücretsiz yemek dağıttıklarını ifade etti.

İldeki 23 pansiyon ve 6 öğretmenevinde yemeklerin hijyenik ortamda pişirildiğini söyleyen Tetik, uygulamadan öğrenci ve velilerin çok memnun olduğunu kaydetti.

Tetik, “Taşımalı eğitim alan tüm öğrencilerimize ücretsiz yemek dağıtıyoruz. Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

Geçitboyu köyünde taşımalı eğitim gören öğrencilerden Esma Demir, hafta içi her gün okul yemekhanesinde ücretsiz yemek verilmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Demir, “Yemekler ev tadında ve çok güzel” ifadelerini kullandı.

Muhammed Parıltı Geçgel ise yemekleri çok beğendiklerini belirterek, “Kızılsu köyünden geliyorum. Yemeklerimiz çok güzel. Servis harika. Sabah köyden servisle geliyoruz. servis ve okulda ücretsiz öğle yemeği veriyorlar.Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu