Haber

Sinn Fein Lideri, Uluslararası Topluma İsrail’e Karşı Baskıyı Artırma Çağrısında Bulundu

Kuzey İrlanda’daki ana muhalefet partisi Sinn Fein Lideri MaryLou McDonald, Filistin’e yönelik saldırılarını yoğunlaştıran İsrail’e yönelik baskıyı en üst düzeye çıkarmak için uluslararası toplumu her türlü diplomatik ve siyasi mekanizmayı kullanmaya davet etti.

MaryLou McDonald, Sinn Fein’in sosyal medya platformundaki video paylaşımında ifadesini kullandı.

İsrail’in saldırıları sonucu Filistin’de 9 binden fazla kişinin öldüğü, on binlerce kişinin de yaralandığına dikkat çeken McDonald, çöken binaların enkazında kalan insan sayısının ise henüz bilinmediğine dikkat çekti.

McDonald, İsrail’in davetlere uymadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Ve böylece İsrail’in İrlanda büyükelçisinin konumu artık savunulamaz hale geldiğinden, İsrail uluslararası ateşkes çağrısını görmezden gelerek şiddeti derinleştirmeye devam ediyor. Bu nedenle uluslararası toplum, İsrail’e ateşkes sağlanması yönündeki baskıyı en üst düzeye çıkarmak için diplomatik ve siyasi mümkün olan her mekanizmayı kullanıyor.” Bunu kullanmasını istiyoruz.”

McDonald, İsrail’in uluslararası hukuku ihlal etmesinin, sivillere acı çektirmesinin, uluslararası ateşkes çağrılarını görmezden gelmesinin hoşgörülemeyeceğini vurgulayarak, İsrail’in tüm saldırılarına rağmen herhangi bir “sonuçla” karşılaşmadığına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu