İş

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kafe ve restoranlardaki yeni fiyat uygulamasını inceledi

Kafe ve restoranlara yönelik yeni fiyat uygulaması Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol edildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ticaret Bakanlığı’nın, yiyecek ve içecek hizmeti veren işletmelerin tarife ve fiyat listelerini kafe ve restoranların önünde görünür biçimde sergilemesini zorunlu kılan yeni düzenlemesi yürürlüğe girdi.

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde denetimler yaparak işletme sahiplerine yeni uygulamayı anlatarak kurallara uyulması konusunda bilgi verdi.

Yeni uygulamayla haksız rekabetin önleneceğini ve vatandaşların tükettikleri ürünlerin fiyatını bileceklerini belirten gruplar, kurallara uymayan işletmeler hakkında hazırlanan tutanakların idari işlem için İl Ticaret Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirtti. süreç uygulaması.

Geyve’de 4 mahalleye V kanalları yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve ilçesinin İlimbey, Ahibaba, Güney ve Saraçlı mahallelerinde V kanal imalatını gerçekleştirdi.

Teknik İşler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 6.500 metre uzunluğundaki V kanal imalatı ile yol kenarlarında biriken ve ulaşımı zorlaştıran sular kurutularak yolların deformasyonu önlenecek.

Ekipler, güneşli havayı fırsat bilerek ulaşım güvenliğini artırmak ve yol kalitesini uzun süre korumak amacıyla Geyve’nin Kulfallar Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu