Yaşam

Semicenk önce konsere sonra askere gitti

Gerçek ismi Cenk Baş olan ve son dönemde şarkılarıyla dikkat çeken Semicenk, askerlik görevini yerine getirmek için Isparta’ya gitti ve birliğine teslim oldu. Askerlik öncesi Bursa Osmangazi Meydanı’nda sahne alan Semicenk’i dinleyenleri “En büyük asker bizim asker” tezahüratları eşliğinde askere uğurladı.

O SES TÜRKİYE’DE ÜNLENDİ

Semicenk, 2019 yılında TV8’de yayımlanan O Ses Türkiye programında yarışmacı olarak katıldı ve Hadise’nin ekibinde yer aldı.

İlk olarak ‘Yüzü Tanıdık Değil’ ve ‘Kalbim Usandı’ gibi parçaları çıkardı. 2021 yılının aralık ayında çıkardığı ‘Düşer Aklıma’ isimli teklisini çıkardı. Bu parça ile tanınan biri haline geldi. Parça, çıkışından 2 yıl sonra 100 milyondan fazla kez tıklandı. Bunun ardından Funda Arar ile olan ‘Al Sevgilim’ düetini çıkardı. Bu parça ve ‘Düşer Aklıma’ ile Spotify’da 1 milyondan fazla aylık dinleyiciye ulaştı. Kariyerinde Funda Arar, Mustafa Ceceli, Reynmen ve Ziynet Sali gibi sanatçılarla çalıştı. 2022 yılında ‘Aşırı Doz’ isimli EP albümünü çıkardı.

2023 yılında 49. Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı’ ödülünü kazandı. Ayrıca aynı ödül töreninde Doğu Swag ile birlikte söylediği “Pişman Değilim” şarkısı ise “Yılın En İyi Şarkısı” ödülü aldı.

2023 yılında ‘Karışık Kaset’ isimli bir albüm çıkardı. Albümde ayrıca Müslüm Gürses ile düetli olan ‘Biz Babadan Böyle Gördük’ şarkısı da bulunuyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu