Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okullarında Binlerce Öğrenciye Hizmet Verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çocuk ve gençlerin yaz tatillerini sporla birlikte geçirmelerini sağlamak amacıyla 3 Temmuz’da hizmete açtığı yaz spor okullarından bini aşkın öğrenci yararlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz yaz spor okulu kurslarına katılan öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor. 20 uzman eğitmenin verdiği futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, eskrim, badminton, güreş, boks, halter, tekvando, kick boks, atletizm, kano ve yelken branşlarına 2021 yılında 241, 2022 yılında ise 771 öğrenci katılırken, bu yıl bu sayı 1012’ye ulaştı. . . Şubelere 6-16 yaş arası öğrenciler katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, temmuz ayında başlattıkları yaz spor okullarının bu yıl rekor kırarak binin üzerinde öğrenciye hizmet verdiğini belirtti. Samsunlu çocuklara spor alanında en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirten Lider Demir, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz aylarında sporla daha fazla ilgilenmeleri, kendilerini geliştirmeleri ve sporla ilgilenmeleri için yaz spor okulu eğitimlerimiz devam ediyor. Spor dallarında profesyonel olarak yer alın.Yaz spor okullarında çocuklarımız hem sporla ilgilensinler hem sağlıklı kalsınlar hem de yaz tatillerini daha keyifli geçirsinler.Sporla tanışan gençlerimizin profesyonel sporcular olarak madalya kazanan profesyonel sporcular olmalarını istiyoruz. Gelecek. Bu noktada her alanda desteğimizi sürdüreceğiz. Projemizin ilgi görmesi ve yaz spor okullarına kayıt yaptıran çocuklarımızın ve gençlerimizin sayısının artmasından memnuniyet duyuyoruz. “Oluyor” dedi. -SAMSUN

habergunyuzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu