Haber

Roger Waters İsrail katliamına sessiz kalmadı

Pink Floyd’un efsane solisti Roger Waters, İsrail zulmüne bir kez daha sessiz kalmadı.

Roger Waters’ın İsrail ablukası altındaki Filistinliler için yaptığı açıklamalar…

“İsrail beni varoluşsal bir tehdit olarak görüyor ve ailemi ve kariyerimi yok etmek için her şeyi yaptı ve yapıyor. Bana göre bu hikaye, Filistin’e gidip apartheid’i gördüğüm 2006 yılına kadar mevcut değildi: “Hayır, yapamazsınız” şöyle yürüyün: “Sen Yahudi değilsin.”

İngiliz pasaportumuza ve BM arabamıza rağmen çok kötü muameleye maruz kaldık. Neredeyse üzerimize tüküreceklerdi. Sonra düşündüm: ”Bana böyle davranırlarsa Filistinlilere nasıl davranacaklar?”

Yahudiler Filistinlileri öldürüyor. Doğru, sürekli ateş ediyorlar, bir Filistinli öldürülüyor. Bomba atıyorlar, Filistinliler öldürülüyor. İsraillilerin Kudüs’e saldırması ve sokağa çıkmaya cesaret eden Filistinlileri dövmesi suçtur. Ama Batı’da kimse bunu söylemiyor.

Benim Filistin halkını savunma girişimimin Yahudi holiganların bir Filistinliyi öldüresiye dövmesinden daha şiddetli olduğu fikrini empoze etmeye yönelik kültür girişimlerini iptal edin. “Ya da İsrail ordusunun keskin nişancıları silahsız Filistinlileri vurduğunda.”

DAHA ÖNCE İSRAİL’E TEPKİ VERMİŞTİ

Geçmişte birçok kez Filistinlilere destek veren ve İsrail’in katliamlarına her şekilde tepki gösteren efsane sanatçı Roger Waters, konserinde yaptığı alkışlanan hareketle tüm dünyada ses getirdi.

KONSERİNDE FİLİSTİN BAYRAĞI TAŞIDI

Waters, konserinde Filistin bayrağını açarak, Hamas’ın İsrail baskısına karşı direniş olarak başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna destek verdi.

KAYNAK: HABER7

cayelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu