Haber

Muş’ta 108 bin 760 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Muş’ta 108 bin 760 öğrenci karne heyecanı yaşadı

MUŞ – Muş’ta 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci yarıyıl sonunda karnelerini alan 108 bin 760 öğrenci ve 6 bin 850 öğretmen yarıyıl tatiline çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda düzenlediği karne dağıtım törenine katılan Vali Yardımcısı Mustafa Batuhan Alpboğa, karne heyecanını öğrencilerle birlikte yaşadıklarını belirterek, “Karne heyecanını öğrencilerle birlikte yaşadıklarını belirterek, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminde karne heyecanını öğrencilerimizle birlikte yaşadık. Birinci sınıf öğrencilerimize.” “Kendilerine karnelerini verdik. Bunun mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Eğitim-öğretim yılımızın ikinci yarısının hayırlı olmasını diliyorum. Güzel bir eğitim-öğretim yılı geçirdik” dedi.

Karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin heyecanını paylaşan Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, 700 okulda 108 bin 760 öğrenciye karne dağıttıklarını belirterek, “2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Bugün 700 okulda 108 bin 760 öğrenciye karne dağıttık. 6 bin 850 öğretmenimiz ile çocuklarımızın eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Bu tatil döneminde bir dizi etkinlik programı hazırladık ve öğrencilerimize ulaştırdık. Bakanlığımız tarafından dijital ortamlarda hem velilerimize hem de öğretmenlerimize gönderilmiştir. Çocuklarımız tatil boyunca dinlenecek, oyun oynayacak ve kitap okuyacak. “Kendilerine ağırlık verecekler. Umarım aileleriyle birlikte güzel bir tatil geçirirler. 5 Şubat’ta ikinci dönemin başında sağlık ve afiyetle kendileriyle buluşmayı umuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu