Haber

Mersin’de Tefeci Zanlılarına Operasyon: 4 Gözaltı

Mersin’de tefecilik yoluyla 16 milyon 250 bin lira haksız kazanç elde ettiği belirlenen zanlılar hakkında düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Anlaştı Şube ekipleri, ekonomik sıkıntıya düşen vatandaşlara yüksek faizli para vererek haksız kazanç sağlayan zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından yaklaşık 16 milyon 250 bin lira haksız menfaat elde ettiği belirlenen 5 zanlı belirlendi. Hazırlıklarını tamamlayan gruplar, belirlenen adreslerde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Drone ve özel harekât polislerinin takviye ettiği operasyonda 4 zanlı gözaltına alınırken, 1 kişinin aranmasına devam ediliyor.

Şüphelilerin yüksek faizle para verdikleri kişilerden çekleri teminat olarak aldıkları, parayı faiziyle ödedikleri halde çekleri iade etmedikleri ve mağdurlardan sürekli yüksek meblağlarda para talep ettikleri belirlendi. , borçlarının bitmediğini söyledi. Ayrıca ödemek istemeyen veya ödeyemeyenleri iş yerlerine ve konutlarına gitmekle tehdit ettikleri, evlerinden zorla alınarak ıssız ve ormanlık alanlara götürüldükleri, korkutuldukları, dövüldükleri ve dövüldükleri öğrenildi. bazılarını bıçakla yaraladı.

Zanlılar sorgulanmak üzere tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu