Teknoloji

Mamoru Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım: NFT ve metaverse kripto paraların geleceği için önemli rol oynuyor

Kripto para piyasalarında son devirde gündem unsurları sıklıkla değişiyor. Bu değişim de kripto paraların temelinde yatan teknolojinin ve gelecek projeksiyonunun gözden kaçırılmasına sebep olabiliyor. Ekosistemin paydaşlarını bir ortaya getiren Blockchain Week Istanbul da birçok değerli ismin kripto paraların geleceği üzerine görüş alışverişlerine konut sahipliği yaptı. Aktiflikte konuşan Mamoru Ülke Müdürü Baran Yıldırım da kripto paraların geleceğinde metaverse ve NFT’nin oynayacağı role dikkat çekti.

Kripto para piyasalarının içerisinden geçtiği periyot bilhassa piyasayı uzaktan takip eden yahut yeni dahil olmuş birçok kişi için tasalara sebep olabiliyor. Bilhassa şu an olduğu üzere dalgalı devirlerde kripto paraların altında yatan teknoloji ve getirdiği yenilikler göz arkası edilebiliyor. Kripto para borsası Mamoru’nun Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım da Blockchain Week Istanbul’da gerçekleştirdiği konuşmada kripto paraların geleceği açısından Metaverse ve NFT’lere işaret etti. Aktiflikte Baran Yıldırım’ın yanı sıra Mamoru İş Geliştirme ve İştirakler Lideri Karen Yang de iştirakçilerle buluştu.

Blockchain Week Istanbul’da gerçekleştirdiği konuşmada kripto paraların geleceğine dikkat çeken Mamoru’nun Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım, “Kripto para piyasaları içinde bulunduğumuz periyodu epeyce hareketli geçiriyor. Aslında baktığınız vakit tüm bu yaşananlar hala gelişimine devam eden bu ekosistem için birer ders niteliği taşıyor. Bugün yaşananlar bizlere içinde olduğumuz devirde ziyan verse de uzun vadede hepsi birer deneyim olarak kalacak. Zira kripto paralar ne kadar güç devirden geçerse geçsin gelecekte hayatımızda olmaya devam edecek. Baktığımız vakit hali hazırda hem ferdi manada hem de kurumsal manada bugünden epey büyük bir ilgi var. Öte yandan küresel ölçekte büyüklüğe sahip birçok kurumsal şirketin NFT ve metaverse yatırım yaptığını ve çeşitli platformlarda yer almaya çalıştıklarını görüyoruz. Sonuç prestijiyle bu alanlara girdiğiniz vakit kripto paralardan uzak kalma üzere bir durumunuz da kalmıyor. Zira NFT ve metaverse faaliyetleri kripto paralar üzerinden ilerliyor. Bu yüzden NFT ve metaverse kripto paraların geleceği için kıymetli rol oynuyor. Bu alanlara yapılan yatırımlarla gelecekte kripto paralara adaptasyonun hayli arttığını göreceğiz.” dedi.

“Blok zincir dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri takip ediyoruz”

Yeni NFT projelerinden de bahseden Yıldırım, “Metaverse ve NFT özelinde konuşacak olursak gidilecek çok fazla alanın olduğunu söyleyebiliriz. Ekosistem, içerisinde büyük bir potansiyeli barındırıyor. İlerleyen devirde metaverse faaliyetlerinin blok zincire dayalı olan ve blok zincire dayalı olmayanlar olmak üzere çoğalmaya devam edeceğini tabir edebiliriz. Mamoru yalnızca klasik bir kripto para borsası olma vizyonunda değil. Biz blok zincir dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri takip ediyoruz. NFT, metaverse ve DeFİ’yle bir formda münasebet içindeyiz. Önümüzdeki süreçte de etkileşimi artırmayı planlıyoruz. Bu kapsamda Mamoru Adventures NFT koleksiyonumuzu duyurduk. Resmi lansman şimdi gerçekleşmedi. Ethereum zinciri üzerinde mint edilecek bir Adventures NFT’sinden bahsediyoruz. Geliştirme kademesinde ödüllü bir heykeltıraştan dayanak aldık. 2.000 adet sonlu sayıda avatar olacak. Kullanıcılar bu avatarlarla birlikte metaverse’de tecrübe elde edebilecek. Sandbox’ta Kaçış Labirenti isimli bir oyun da bu tecrübe içinde gerçekleştirilecek.” dedi.

“Markalar ve endüstri daha da olgunlaşmaya devam edecek”

Blockchain Week Istanbul’da konuşan Mamoru İş Geliştirme ve İştirakler Lideri Karen Yang, “Kripto pazarı geçtiğimiz 2-3 yıla kıyasla çok daha çekişmeli bir alan haline geldi. Trading süreçleri 24 saat boyunca durmaksızın devam ediyor. Yalnızca yeni projeler değil birebir vakitte birçok yeni gelişmeyi de görüyoruz. Artık göreceğimiz farklılıkların birinci başında lokalizasyon faaliyetleri geliyor. Trader’lar yaptıkları alışverişleri şahsileştirip daha spesifik bir halde getirebiliyorlar. Zirveden bir bakış yerine daha lokal değişimler kelam konusu. Bunun en değerli sebebi de artık coin’leri özelleştirip tanımlayabilmemiz ve bunları lokal bir formda kaydedebilmemiz. Bu sebeple markalar ve sanayi daha da olgunlaşmaya devam edecek.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu