Haber

Kuzey Denizi’nde Kargo Gemileri Çarpıştı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Kuzey Denizi’ndeki Alman Körfezi’nde iki kargo gemisinin çarpışması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Alman Deniz Acil Durum Merkezi Komutanlığından yapılan açıklamada, “Polesie” ve “Verity” isimli kargo gemilerinin yerel saatle 05.00’te Helgoland Adası’nın 22 kilometre güneybatısında, Langeoog Adası’nın 31 kilometre kuzeydoğusunda çarpıştığı belirtildi.

Açıklamada, Verity gemisinin çarpışma sonucu battığının varsayıldığı belirtilirken, arama çalışmalarına çok sayıda gemi ve helikopterin katıldığı paylaşıldı.

Açıklamada, “D0228” tipi sensörlü uçağın kazayla ilgili daha fazla bilgi edinmek amacıyla bölgede keşif yaptığı, 22 işçinin bulunduğu Polesie gemisinin ise yüzdüğü belirtildi.

Bild gazetesinin haberine göre, İngiltere bayraklı “Verity” kargo gemisi Almanya’nın Bremen kentinden İngiltere’nin Immingham kentine, Bahama bayraklı “Polesie” gemisi ise Hamburg’dan İspanya’nın La Coruna kentine gidiyordu.

Kayıp 4 kişi aranıyor

Alman Gemi Enkazı Kurtarma Derneği’nden (DGzRS) yapılan açıklamada, “Verity” gemisindeki şahıs arama çalışmaları sırasında şu ana kadar 2 kişinin kurtarıldığı ve 1 kişinin cansız bedeninin bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, kurtarılan kişilerden birinin hastanede tedavi altına alındığı, diğerinin ise hastaneye sevk edildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Verity” kargo gemisindeki kayıp 7 kişiden 4’ünün arandığı, “Polesie” gemisindeki 22 kişinin ise kazada yaralanmadığı belirtildi.

Açıklamada, arama operasyonunu aksatmamak amacıyla kaza yerinin üzerindeki havalimanının on deniz mili yarıçapında kapatıldığı belirtildi.

DGzRS Sözcüsü Christian Stipeldey, Bremen’de yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının uzun sürebileceğini belirtti.

Bölgede kuvvetli hava koşullarının etkili olduğunu belirten Stipeldey, kazanın meydana geldiği bölgede “altı kuvvette” rüzgar ve 3 metreye kadar yükselen dalgaların bulunduğunu kaydetti.

kofcazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu