Haber

Konya’da 20 yıl hapis cezası kesinleşen hükümlü hırsızlık yaparken yakalandı

Konya’da polis ekipleri hırsızlığın geçmesine izin vermedi.

Ekipler gece devriye gezerken bir kişinin elinde bir çanta dolusu ayakkabı olduğundan şüphelenerek onu durdurdu.

Zeki Dursun’un haberine göre; Kimlik incelemesinde, uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya temini kabahatinden 20 yıl kesin hapis cezası olduğu ve çantadaki ayakkabıları çaldığı anlaşıldı.

Öte yandan benzer suçlardan 11 suç kaydı bulunan ve gözaltına alınan 22 yaşındaki Mert Toklu olduğu anlaşıldı.

Gözaltına alınan zanlı, cezaevine gönderildi.

suçunu itiraf etti

Mert Toklu ile yaptığı ön görüşmede Fetih Caddesi üzerinde bir binaya girip 3 ayakkabı çaldığını, çalınan bisikleti de aynı gün binanın önünden çaldığını itiraf etti.

Bina girişinde kameraya yansıyan görüntülerde zanlının tanınmamak için şapka ve kapüşonlu giydiği, bina kapısını zorla açarak hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği görüldü.

Çalıntı bisiklet barakada bulundu

Çalınan bisiklet, Emniyet Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin binanın bulunduğu bölgede yaptığı çalışmada, boş bir arsada bulunan üzeri branda ile kapatılmış bir barakada bulundu.

Polis ekiplerince çalıntı olduğu tespit edilen ve el konulan bir bisiklet ve 3 ayakkabı sahiplerine teslim edilirken, 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Mert Toklu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya Polisinden uyarı

Vatandaşları hırsızlığa karşı uyaran ve alınması gereken önlemleri paylaşan Konya Emniyet Müdürlüğü, uyarılarını yineledi. Yetkililer apartman giriş kapılarının açık bırakılmaması gerektiğini ve tanımadığımız kişilere kapıyı açmamamız gerektiğini belirtti.

habersiran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu