Haber

Kızılay gönüllüleri milletin yanında

Yardımlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tahsis edilen helikopterlerle ulaştırılıyor.

İki büyük depremin ardından bölgede yaklaşık 14 bin Kızılay gönüllüsü, profesyonel Kızılay gruplarının farklı noktalarda afetzedelere yardım etmesini bekliyor. Gönüllüler, karadan olduğu kadar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tahsis ettiği helikopterlerle depremden etkilenen kırsal alanlara gıda, barınma, giyecek ve hijyen malzemeleri ulaştırıyor.

Kızılay, deprem bölgelerinde 5 aşevi, 21 sahra mutfağı, 74 yemek aracı, 30 portatif mutfak ve 3 portatif fırın ile beslenme desteği sağlıyor. Kızılay’ın bölgede bulunan aşevleri, seyyar mutfakları ve sahra mutfaklarından, AFAD tarafından kurulan çadır kentlere, depremzedelerin hizmetine açılan öğrenci yurtlarından, spor salonlarına ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlara sıcak yemek gönderiliyor. gönüllüler tarafından.

Depremzedelere yardım ulaştırmak için zamanla yarışan Kızılay, gönüllü desteğini de en iyi şekilde değerlendiriyor. 14 bine yakın Kızılay gönüllüsü, Kızılay’ın kırsal kesimlere ulaşma ve gıda malzemesi dağıtma gücünü artırıyor. Kızılay çalışanları ve gönüllüleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterlerle ulaşımın zor olduğu köylere su ve gıda kolilerini ulaştırıyor. Ayrıca köylere hem TSK araçlarıyla hem de Kızılay araçlarıyla acil yardım malzemeleri karadan taşınıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habergolova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu