Haber

Kayseri Yahyalı’ya hizmet yağmuru

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Açılış merasimlerine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve öteki ilçe kaymakamları, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Sayın Bayer Özsoy, Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk ve başka ilçe belediye liderleri, siyasi parti ilçe liderleri, vali yardımcıları, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kopçu Nimet-İsmail Bulut İlkokulu açılış merasiminde konuşan Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk; “Bugün hoş bir günde burada toplandık. Valimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum. Yahyalı, 4 mevsimi kendine yakıştıran hoşluklar ilçesi. Geldiği birinci günden itibaren Sayın Valimizin vilayetimize ve ilçelerine yaptığı birçok hoşluk var. İlçemiz ve öbür ilçeler ismine size yürekten teşekkür ediyorum. İsmail Bulut amcamız ve belediyemizin birbirini teşvik etmesiyle yaptırılan 4 derslikli okulumuzu bugün hizmete açıyoruz. Okulumuz mahallemize yakıştı. Bu mahallemize hoş bir taziye konutu kazandırdık. Birazdan birlikte gezeceğiz. Ayrıyeten Kayseri Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yapılan halı sahanında açılışını yapacağız. Tekrar sizlerin takviyesi ile ilçemize kurulan bayan kooperatifimiz hizmete açılacak. Yeşilköy Şelalesi’nde de valimizin verdiği talimatlarla çalışmalarda sona yaklaşıldı. Vilayetimize gelmeniz ile Kayserimize bir rahmet geldi. Tüm vatandaşlarımız ismine sizlere şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Buradan Kayseri Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Memduh Büyükkılıç’a ilçemize verdiği dayanaklardan ötürü teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’te konuşmasında; “Yahyalı farklı bir yer. Belediye Liderimizin anlattıklarına motamot katılıyorum. Birbirinize olan tutkunuz, birbirinize olan sevginiz doğal hoşluklar ile bir ortaya gelince değişik bir ilçe ortaya çıkıyor. Bugün hayırseverimiz Nimet ve İsmail Bulut’a çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Yahyalı’da kaymakam ve belediye liderinin ahengi bir öbür. Her vakit birlikte hareket ediyorlar. Esat Lider aslında sizden birisi. Esat Lider geldiği vakit alamayacağı bir şey yok. Zira o gerekli olan bir şey ister ve verdiği kelamda durur. Kaymakam ve belediye liderimiz birlikte hareket ederek hem bizden hem de daha kıymetlisi büyükşehir belediyesinden hizmet almayı biliyorlar. Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç’ın da Yahyalı’yı çok farklı sevdiğini biliyorum. Yahyalı’nın her yerinde büyükşehrimizin izi var. Hoş bir birlikteliğimiz var. Cenab-ı Allah bozmasın. Yahyalı’yı seviyoruz. Sizleri seviyoruz. Allah milletimizin dirliğini, birliğini hiçbir vakit bozmasın ve alçaklara da fırsat vermesin.” diye konuştu.

Okul açılışında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından hayırsever İsmail Bulut’a ve Yahyalı Belediye Esat Öztürk’e plaket verildi.

Okul açılışından sonra halı saha açılışı yapan Vali Çiçek, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk ile maç yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu