Haber

Kar nedeniyle 4 ilde eğitime ara verildi!

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kentte yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğunu belirtti. Çiçek, il genelinde eğitime ara verildiğini belirtti. “Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanları da aynı tarihte idari izne ayrılacak. Sevgili öğrencilerimiz lütfen tablet ve telefonlara ara verin.”sözlerini kullandı.

ARTVİN

Valilikten alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Artvin Merkez, Ardanuç, Borçka, Murgul, Şavşat ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim ve halk eğitim merkezlerinde eğitime ara verildi. Söz konusu ilçelerde kamu kurumlarında eğitime ara verildi. Engelli ve hamile çalışanların da aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

AĞRI

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle köy okullarında eğitim ile il merkezi, Tutak ve Patnos ilçelerinde taşımalı eğitime yarın ara verildi. Hamur, Taşlıçay ve Diyadin ilçelerinde de okullar kapatıldı.

KAMYONET

Saray Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçede olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada yoğun kar yağışı ve olası buzlanma nedeniyle 7 Şubat’ta tüm okulların tatil edildiği açıklandı.

Özalp ve Muradiye kaymakamlıklarının sosyal medya hesaplarından yapılan bilgilendirmede, olumsuz hava koşulları nedeniyle kırsal mahallelerde ve ulaşımlı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu