Haber

İstiklal’deki Bombalı Saldırıyı Düzenleyen Terörist, Kaçmasına Yardım Edecek Kişinin Annesinin Evinde Yakalanmış. Anne de Gözaltında

EDDA SÖNMEZ

İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırının Suriye uyruklu faili Ahlam Albashir’in olaydan sonra yakalandığı meskenin, Albashir’in il dışına kaçmasına yardım etmekle görevlendirilen Ahmet Jarkas’ın annesine ilişkin olduğu ortaya çıktı. Albashir’le birlikte Jarkas kardeşlerin annesinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmeye nazaran; İstiklal Caddesi’nde pazar günü düzenlenen bombalı saldırının faili olan PKK/ YPG silahlı terör örgütü üyesi Suriye uyruklu Ahlam Albashir, saldırının ardından bir taksiyle önce Esenler’de kaldığı atölyeye, akabinde da Ahmet Jarkas’ın yardımıyla Küçükçekmece’ye gitti. Albashir, İstanbul Terörle Çaba (TEM) Şubesi Müdürlüğü gruplarınca Küçükçekmece’de kaldığı adreste yakalanarak gözaltına alındı.

Albashir’ın emniyetteki süreçleri devam ederken kaçış planı, kaldığı adresler ve ona yardım edenlerle ilgili yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Alınan son bilgilere nazaran; Albashir, bombalı saldırıyı düzenledikten sonra, 4 ay evvel Türkiye’ye birlikte giriş yaptığı Bilal Hassan’ı aradı. Lakin Hassan, Albashir’e, kendisiyle ilgilenemeyeceğini, başının çaresine bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Albashir, ticari bir taksiyle önce Esenler’de kaldığı adrese gitti. Buradaki eşyalarını alan Albashir, daha sonra, kendisini vilayet dışına kaçırmakla görevlendirilen Ahmet Jarkas’la birlikte Küçükçekmece’ye geçti. Jarkas, Albashir’i, annesinin kaldığı eve götürdü. Albashir, TEM ekiplerinin yaptığı operasyonla Ahmet Jarkas’ın annesinin kaldığı konutta yakalandı. Albashir’le birlikte, Jarkas’ın annesinin de gözaltına alındığı ve emniyete götürüldüğü öğrenildi.

SALDIRGANIN ELİNDEKİ GÜLLERİN SIRRI

Ahlam Albashir’in, emniyette verdiği sözde, olay günü elinde bulunan gülleri, yanına yaklaşan ısrarlı bir gül satıcısından, daha fazla dikkat çekmemek için satın aldığını söylediği bildirildi.

GÖRÜNTÜ: ARŞİV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu