Haber

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Şehir Hastanesi Karşısında Esnaflarla Buluştu

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Şehir Hastanesi karşısında görev yapan esnafla bir araya geldi. Bölgedeki trafik sorunlarının ele alındığı toplantıda Lider Başdeğirmen, Şehir Hastanesi önündeki üst geçide yürüyen merdiven ve otopark yapılacağını, Minia ile bölgedeki canlılığın artacağını söyledi. Isparta’nın projesi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen esnaf toplantılarına devam ediyor. Şehir Hastanesi karşısında esnaflarla bir araya gelen Lider Başdeğirmen, esnafın talep ve tekliflerini yerinde dinleyerek bölgedeki ulaşım sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle bölgede yeni bir yapılanma oluştuğunu, bu yapılanma sırasında bazı sorunlar yaşanabileceğini, bunların çözümü için çalıştıklarını belirtti. Lider Başdeğirmen, şehir hastanesinin üzerinde yer alan ve eski adıyla keresteciler bölgesi olarak bilinen nokta için yeni bir proje hazırladıklarını, bu projenin hayata geçirilmesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacağını belirtti. Başdeğirmen, hastanenin bulunduğu bölgeye gelen vatandaşların ve çevredeki esnafın bundan yararlanabileceğini belirterek, “Orada Minia Isparta adı altında bir yeşil alan oluşturuyoruz. Tarihi yapıların minyatürlerini yapacağız. Isparta’nın ilçe, ilçe ve köylerini gezerek orada sergiliyoruz. Ayrıca projede müze ve yöresel mutfaklar da yer alıyor.” “Misafirlere yemek verilecek bir restoran yaparak mekana canlılık kazandıracağız” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgenin otopark sorununu çözmek amacıyla akaryakıt istasyonu arkası ve karayollarına bağlı 7.100 metrekarelik alanı Bakanlıktan satın aldıklarını belirterek, “Bölgede otopark alanı oluşturacağız.”

Seçimlerden önce Şehir Hastanesi önüne üst geçit yapılması konuşulduğunu hatırlatan Önder Başdeğirmen, “Seçimlerden sonra ilk yaptığımız işlerden biri asansörlü üst geçit oldu. Asansörlü üst geçit ne yazık ki vatandaşlarımız tarafından tam anlamıyla kullanılmıyor. Kullanılmayınca refüjler açıldı ama bu refüjler sorun yaratıyor, bunu çözmemiz lazım.” Bir de vatandaşlarımızı üst geçide yönlendirmemiz lazım. Üst geçit için yürüyen merdiven gerekiyor, bunu çözeceğiz. Bu bölgedeki sorunların aşılması için el birliğiyle hareket etmemiz gerekiyor. Yapılması gerekenleri her zaman birlikte yapmamız gerektiğini düşünerek, sorunlara çözüm önerileriyle yaklaşmamız gerekiyor. Toplum yararına olan şeyleri her zaman birlikte düşünüyoruz, “Mümkün olduğu sürece birbirimizden başkası olamayacağımıza inanıyorum” dedi.

Böyle bir programın düzenlenmesi, kendilerinin dinlenmesi ve görüşlerinin alınmasından memnun olduklarını belirten esnaf, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Burada bir tuhaflık yaşadık ama liderimizden Allah razı olsun, imdadımıza yetişti” dedi. . Sizi tebrik ediyorum, yaptıklarınızı takip ediyoruz, sözlerinizi takip ediyoruz.” “Bunu getiriyorsunuz, bu bizim için, Isparta için gururdur. Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” dediler.

Yine esnaflar bölgedeki ulaşım ve trafikle ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi. Bir esnaf, Şehir Hastanesi’nin karşı şeridinde bulunan esnafın bulunduğu bölgeye alt geçitle ulaşılmasını ve alt geçitte dükkanların yapılmasını önerdi. Farklı illerde bu tür uygulamaların yapıldığını ancak verimli çalışmadığını ve belediyelerin bu alt geçitleri kapatmak zorunda kaldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Göreve geldiğimizde bu konuyu düşündük, bu geçitler belediyelerde kullanılmıyor” dedi. O yüzden üst geçit yapmaya karar verdik, yürüyen merdivenli üst geçidin de her türlü sorunu var.” Sorunu çözeceğine inanıyoruz. Yaptığımız üst geçit herkesin yararlanabileceği bir geçit. Üst geçidi kullanan vatandaş indiği esnaftan alışveriş yapar, üstteki esnaftan da alışveriş yapar diye bir kural yok. Amacımız karşı şeritte bulunan değerli vatandaşlarımızı güvenli bir şekilde bu tarafa aktarmaktır. Siz de bu konuda bize destek olabilirsiniz. “Üst geçit yürüyen merdiveninin yapılacağı alanın ayak kısımlarının altyapısı da hazır. Bu konuda görüşlerinizi bildirin, en iyisini bulalım ve hayata geçirelim” diye konuştu. Gelecek önerilere göre alt geçit önerisi. Başdeğirmen, “Ancak üst geçide yürüyen merdiven yapılması gerektiğine de inanıyorum. Bir an önce orta geçitleri de kapatıp vatandaşlarımızın güvenli trafik akışını sağlamamız lazım.”

Başkan Başdeğirmen ayrıca bölgedeki kaldırımların begonit taşıyla kaplandığını, aydınlatma direklerinin de yenileneceğini belirterek, “Bu bölge farklı bir görünüme kavuşacak.” -ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu