Haber

Günde 100 hastaya bakan doktor, odasından güvenlik içinde çıkabildi.

Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi’nin aktif olan tek göz doktoru Dr. Cansev Şekerler, durumu ağır bir hastanın talebi üzerine odasına kapatıldı. 98 hastayı muayene ettiği mesaisi bittiğinde, hastaların kapı önünde beklemesi ve seslerini yükseltmesi üzerine özel güvenlik görevlisi eşliğinde odasından çıkabildi.

Şekerler’in odasından çıkarken hastaların söz saldırısıyla karşılaşılırken, 1 ay boyunca günde 108 hastayı muayene ettiği öğrenildi.

Elazığ Maden Ergani Devlet Hastanesi; Diyarbakır’ın Ergani, Çermik, Dicle ve Çüngüş ilçelerinden gelen binlerce hastaya sağlık hizmeti vermektedir. Merkezi Tıbbi Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden günde 42 hastaya kadar randevu alınabilmektedir. Ancak randevulu hastanın yanı sıra Çermik İlçe Jandarma Komutanlığına götürülmek üzere Aralıklı Köy Korucusu adaylarının rapor için yönlendirildiği hastanede Dr. Cansev Şekerler muayene odasında mahsur kaldı.

Mesai bitmesine rağmen muayene olmak isteyen hastalar, Dr. Şekerler odasına çıkmasın diye kapıyı açmasına izin vermedi. Muayene kapısı tekmelenen ve sözlü hakaretlere maruz kalan Dr. Şekerler, olay yerine gelen hastane güvenlik personeli tarafından açılan ‘güvenlik koridoru’ altındaki sıkıntılı odadan çıkarıldı. Hastanede bir kişinin çektiği görüntülerde Dr. Şekerler odasından çıkarılırken hastaların saldırı ve yuhalama sözlerine maruz kaldığı görüldü.

Dr. Şekerler’in sorunu bir arkadaşına yazdığı WhatsApp konuşmalarına da yansıdı;

“Beni buradan çıkaramayacaklar!

Ön kapım çok kötü!

Kapıyı açmıyorlar!

Şu an dışarı çıkamam!”

Hastalar, haftalardır sadece bir göz doktorunun görev yaptığı Ergani Devlet Hastanesi’ne yeni göz doktoru atanması için Sağlık Bakanlığı ve il milletvekillerini davet etti. (HABER MERKEZİ)

gudul-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu