Haber

Filistin, vatandaşları için koruma talep etmek için BMGK’ye başvurmaya karar verdi

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Komitesi Sekreteri Hüseyin el-Şeyh, Filistin Yönetimi’nin İsrail’in işlediği suçlar karşısında vatandaşlarına uluslararası koruma sağlamak için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) başvurma kararı aldığını bildirdi. taahhüt etmeye devam ediyor.

FKÖ Yürütme Komitesi Sekreteri Pir, İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentine düzenlediği baskında 10 Filistinlinin öldürülmesine ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı.

Filistin yönetiminin Nablus baskınına karşılık “her düzeyde adım atmayı derinden düşündüğünü” kaydeden Pir, İsrail’in Nablus’a yönelik baskını “kasıtlı ve planlanmış barbarca bir suç eylemi” olarak nitelendirdi.

Şeyh, Filistin Yönetimi’nin İsrail’in işlemeye devam ettiği suçlar karşısında vatandaşlarına uluslararası koruma sağlamak için BMGK’ye başvurma kararı aldığını belirtti.

İsrail askerleri Nablus’ta 10 Filistinliyi öldürdü

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun bugün Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine düzenlediği baskında 10 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla Filistinlinin yaralandığını duyurdu.

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna, “işgal güçlerinin Nablus’a yönelik devam eden saldırısını” kınadı.

Ebu Rudeyna, ABD yönetimini derhal harekete geçmeye ve Filistin halkına yönelik hataları ve devam eden saldırıları durdurması için İsrail hükümetine etkili bir şekilde baskı yapmaya çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu