Haber

Dünyanın En Büyük Kanarya Yarışması Edremit’te

DÜNYANIN EN BÜYÜK KANARYA YARIŞMASI EDREMİT’TE

DÜNYANIN İLGİSİ ÇEKİYOR KANARYA GÜZELLİK YARIŞMASI

Dünyanın en büyük kanarya cinsi güzellik yarışması “Yorkshire Canary Show”un 7’ncisi Edremit’teki Güre Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü’nün düzenlediği ve Edremit Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan, kanarya severlerin ilgiyle izlediği “Yorkshire Kanarya Gösterisi” bu yıl da rekor kırdı. 20-22 Ekim tarihleri ​​arasında Güre Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen 2000’den fazla kanaryanın yarıştığı güzellik yarışmasında ödüller sahiplerine verildi. Steve Edmond, Dominique Fiumarelli, Angelo Masi, Nicolas Lienard’dan oluşan 4 uluslararası hakemin değerlendirmeleri ile en iyi 7 kuşun seçildiği “En İyi Yedi” belirlendi. 2 gün süren yarışmaya yüzlerce kanarya sever katıldı ve büyük ilgi gösterdi. Kanarya güzellik yarışında Bahadır Örkün ile Alım Örkün’ün kanaryası birinci, Sedat Taşgün’ün kanaryası ikinci, Yorkmask Kümesi’nin kanaryası ise üçüncü oldu.

Dünyanın en büyük kanarya yarışması

Yarışa kanarya yetiştiricisi ve Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar da katıldı. Acar, etkinliğin dünyanın en büyük kanarya yarışı olduğunun altını çizerken, yıl boyunca emek veren Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara teşekkür etti.

Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, Edremit Belediye Meclis Üyesi Metin Aktaş ve Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu Lideri Oğuz Özkaya, farklı kategorilerde dereceye giren kanarya sahiplerine ödüllerini takdim etti. . Kaymakam Ahmet Odabaş, etkinliğin şenlik havasında geçtiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ise, “Uluslararası bir organizasyona Edremit’te ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından kanarya severleri buluşturan emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu etkinlik artık dünya çapında bilinen bir etkinlik haline geldi. Bu yıl 7. kez geleneksel hale gelen bu etkinliğe önümüzdeki yıllarda da destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş’a katkılarından dolayı ikram ve plaketler takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu