Haber

Çadırda yaşayan depremzede: Yağmur yağdığında ıslanıyoruz

6 Şubat depreminde evi yıkılan ve Pazarcık ilçesine bağlı Yukarımülk köyünde çadırda kalan depremzede Kadir Hösük, kendisine halen konteyner verilmediğini belirtti.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde işi nedeniyle 6 Şubat depremi öncesinde oğlunun evine taşınan Kadir Hösük’ün Yukarımülk köyündeki evi, depremde ağır hasar görmüş, daha sonra ekipler tarafından yıkılmıştı. Hösük’ün ikametgahı Pazarcık ilçesinde olduğundan ne kira yardımından yararlanabildi ne de konteyner alabildi. ANKA’nın haberine göre Hösük şu anda köy meydanında kurulan çadırlarda yaşıyor.

‘YAĞMUR YAĞDIĞINDA ıSLANIYORUZ’

Kadir Hösük şunları söyledi:

“Maraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Yukarımülk Köyü’nde 6 Şubat depreminde evimiz ağır hasar gördü. Evimiz yıkıldığı için devletimiz sayesinde çadır kurdular. Kira yardımı alamadık, dolayısıyla faydalanamadık. Ondan vermediler. AFAD benim köydeki evimi de yıktı. Çadırda kalıyoruz, hiçbir eşyamız kalmadı. Evimiz de yıkıldı, “Mağduruz. Yağmur yağdığında kıyafetlerimiz akıyor, altımıza su geliyor, rahatsız oluyoruz, ıslanıyoruz. Eşyalarımız suya giriyor. Biz ısınamıyoruz, ısıtıcılar çadırı ısıtmıyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu