Ekonomi

Bridgewater’dan Dalio Çin’deki yatırımlarını sürdürme sözü verdi

Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio son yayınında Çin’deki yatırım pozisyonlarından çekilmeyeceğini belirtti.

Dalio, Çin finans piyasalarında sürekli olarak yer aldığını ve Çin’deki yatırımlarının öngördüğü tüm şekillerde başarılı sonuçlar verdiğini ifade etti.

“Benim yatırım yaklaşımım göz önüne alındığında, istenmeyen piyasalar yoktur; sadece kötü kararlar vardır. Çin’deki yatırım ortamının karar alma şeklime elverişli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Çin halkıyla ve onların kültürel uygulamalarıyla olan bağını vurgulayan Dalio, “onlarla olan ilişkimin finans piyasalarına katılımla iç içe geçtiğini” belirtti. Dalio konuya açıklık getirdi: “Piyasa gelişirken hızla piyasaya girip düşüşlerde piyasadan çıkmıyorum çünkü ben ne ‘hava durumuna bağlı bir müttefik’ ne de ‘hava durumuna bağlı bir yatırımcıyım.”

“Küresel dinamikleri anlamak için Çin hakkında derin bir anlayışa sahip olmalıyım ve bu anlayışa ulaşmak için de yaptığım gibi Çin ile ilişki kurmalıyım” dedi. “Çin’i portföyüme dahil etmeden, hedeflediğim çeşitlendirme düzeyine ulaşamam.”

Dalio, Çin’in ekonomik zorluklarının kontrol edilebilir olduğu görüşünde ve Çin’de ekonomi politikasından sorumlu kişilerin “eninde sonunda bu zorlukların üstesinden gelmek için etkili önlemler alacaklarına” güveniyor.

“Benim için önemli olan soru Çin’e fon ayırıp ayırmamam değil, oraya yapacağım yatırımın oranıdır” dedi. “Benim optimal yatırım stratejim en az on beş farklı, iyi performans gösteren ve korelasyonsuz getiri kaynağına sahip olmayı içeriyor. Çin’i bu kaynaklardan biri olarak görüyorum ve Çin’deki temel pozisyonumu tartıştığım tüm faktörlere ilişkin değerlendirmelerime göre ayarlayacağım.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu