Haber

Bahreyn ve Katar Vatandaşlarını Lübnan’dan Uzak Durmaya Çağırdı

Bahreyn, Lübnan’daki vatandaşlarından ülkeyi terk etmelerini isterken Katar, vatandaşlarına çatışma bölgelerinden uzak durmaları çağrısında bulundu.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlarının kendi güvenlikleri için Lübnan’a seyahat etmemesi ve bu ülkedekilerin geri dönmesi gerektiği belirtildi.

Katar’ın Beyrut Büyükelçiliği de Lübnan’daki vatandaşlarını çatışmaların yaşandığı bölgelerden uzak durmaları konusunda uyardı.

4 Ağustos’ta Suudi Arabistan, vatandaşlarını “Lübnan topraklarını bir an önce terk etmeye” çağırdı ve onları silahlı çatışma alanlarından uzak durmaları konusunda uyardı.

Kuveyt ve Almanya da 5 Ağustos’ta Lübnan’daki vatandaşlarına “dikkatli olun, güvenlik sorunu olan yerlerden ve çatışma bölgelerinden uzak durun” çağrısında bulundu.

Bazı ülkelerin güvenlik nedeniyle yaptığı uyarılar üzerine dün açıklama yapan Lübnan Başbakanı Necip Mikati, ülkenin genel güvenlik durumunun alarm ve panik düzeyinde olmadığını belirtti.

Ayn al-Halva’da çatışmalar

Lübnan’ın en büyük Filistin mülteci kampı Ayn al-Halva’da 29 Temmuz’dan bu yana El Fetih Hareketi’nin de aralarında bulunduğu Filistinli gruplar arasında çıkan çatışmalarda 12 kişi öldü, 60’tan fazla kişi yaralandı.

Lübnanlı tarafların arabuluculuğuyla 31 Temmuz’da kamptaki Filistinli grupların ortasında ateşkese varıldığı açıklandı. Buna rağmen taraflar arasında zaman zaman çatışmalar devam ediyor.???????

anamurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu