Haber

‘Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleri’ Göz Kamaştırdı

Osmangazi Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında Osmangazi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) üyeleriyle ‘Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz’ standı düzenledi.

Parkur Bursa AVM’de düzenlenen ‘Aynı Bahçenin Farklı Çiçekleriyiz’ standında; Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil’in yanı sıra AK Parti Osmangazi İlçe Müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplumdaki herkesin engelli adayı olduğunu kaydeden Önder Yardımcısı Cingil, “Sosyal belediyecilik projelerimizin başında gelen BAREM ile engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyoruz. OBAM, ALBAM ve huzurevlerinden oluşan 500 kişilik merkezimizle sorunları aşkla aşıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak ve toplumsal farkındalığı artırmak için birçok program düzenliyoruz. Çünkü sevgiyle kucaklanan, eğitim ve gelişimleri desteklenen üyelerimiz için bir sorun olmadığına inanıyoruz. Bugün burada bunun bir örneğini yaşıyoruz. OBAM ile destek verdiğimiz hemşerilerimizin yaptığı fotoğraf, seramik ve el işlerinden oluşan bu keyifli sergiyi beğeninize sunuyoruz. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.”

Konuşmaların ardından Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil, katılımcılarla birlikte fotoğraf, seramik ve el işlerinin yer aldığı sergiyi inceledi. OBAM üyeleriyle tek tek sohbet eden Cingil, 10-16 Mayıs Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında önümüzdeki günlerde farklı etkinlikler düzenleyeceklerinin altını çizdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarkisla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu