Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Tunç: “Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü”

AK Parti Kümelenme Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı tabloya ilişkin açıklamalarıyla “güçlendirilmiş parlamenter sistemin çöktüğünü” belirtti.

Tunç, yaptığı yazılı açıklamada Akşener’in altılı masa ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı hakkındaki sözlerini değerlendirdi.

6’lı masanın tarihe gömüldüğünü kaydeden Tunç, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü” dedi. değerlendirmesini yaptı.

6 masalı masanın toplanıp dağıtıldığına işaret eden Tunç, “Aylarca süren 6 masalı tiyatro dağıldı. Parlamenter sistem hayali çöktü. Yaralarımızı sarmaya, omuz omuza birlikte Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin yanında omuz omuza.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Tunç, şunları söyledi:

“Birbirine taban tabana zıt olan, koltuk paylaşımı dışında hiçbir ortak noktası olmayan, suni gündemle milletimizi meşgul eden altı masalı tiyatro, fiyaskoyla sonuçlanmış, seçimi göremeden iflas etmiştir. bugün prestijini koruyor.Tek vaadi geçmişe dönüş olan milli irade yerine vesayeti altında kukla bir cumhurbaşkanı arıyor.Altı masalı ortaklar, milletimize eski Türkiye’nin kumpaslarını, koalisyon mücadelelerini bir kez daha hatırlattı. hayalini kurdukları güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadi çökmüştür. Bizim gündemimiz aziz milletimizin gündemidir.”

Cumhur İttifakı’nın gündeminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’yi ileriye taşıyarak milletin refahını artırmak ve demokrasiyi yükseltmek olduğunun altını çizen Tunç, şunları kaydetti:

“Güçlü Türkiye’yi birlikte inşa etmek için birlik olmanın zamanıdır. Yüzyılın felaketinin ardından yaralara merhem olmanın, milletimizin taleplerine cevap vermenin, inanç ve istikrarı korumanın, bir millet olmanın zamanıdır.” Güçlü irade.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu