Ekonomi

100. yılınız kutlu olsun

Mustafa Büyükeğen / Konya Sanayi Odası Başkanı

Cumhuriyet her geçen gün güçlenerek bir asrı geride bıraktı. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Konya iş dünyası olarak, ülkemizi yeni hedeflerine, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında en büyük kazancımız olan müreffeh ülkeler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.

Gelişen bir Türkiye en büyük görevimizdir

100 yıl önce genci yaşlısı, kadını erkeği millet olarak Cumhuriyetimizin temellerini çok ağır bedeller ödeyerek attık. O tarihten bu yana bu topraklarda çok büyük zorlukların üstesinden geldik. Tüm olumsuzluklara rağmen üretimle, ihracatla, istihdamla kalkınan bir Türkiye inşa etmek en büyük hedefimiz ve görevimizdi. Bu bağlamda Konya olarak tıpkı milli mücadele döneminde olduğu gibi ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe ulaşması için durmadan çalışıyor ve üretiyoruz. 12 organize sanayi bölgemiz, 100’e yakın küçük sanayi sitemiz ve çeşitli yerlerdeki sanayi tesislerimizde üretim yapıyor, 192 ülkeye ihracat yapıyoruz. Yıllık 3,2 milyar dolarlık ihracatla ülkemizin üretimine, ihracatına ve istihdamına katkı sağlayan illerden biriyiz. Konyalı sanayiciler olarak ülkemizin hedeflerine ulaşması ve onu müreffeh ülkeler seviyesine çıkarmak için üretimden vazgeçmeden yolumuza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve sanayicilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman yoldaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

akcadaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu